Projekty, kde pomáhám

Mé stopy najdete na internetu snad všude. Facebook, Blog.cz, MySpace, LinkedIn, Jamendo, Last.fm, deviantArt, fóra Ubuntu, CodeIgniteru nebo fakulty informatiky ČVUT, Launchpad, … Nikde jsem ale nenapsal ani řádku kódu. Na některých ale přesto pomáhám. A v Desineu i tu řádku kódu občas napíšu.

Desineo

Desineo

S tímto projektem už jsem něco přes dva roky a stále v něm „pracuji“ jako vedoucí Junior programu. Společně s Matějem Rokosem nejen vyvíjíme všemožné webové aplikace a standardy, ale staráme se i o skupinku mladých a nadějných počítačových mágů.

Deelay.cz

Deelay.cz

Občas jako novinář, jindy jako reportér, párkrát jako fotograf a výjimečně jako programátor jsem se zapojil do projektu Deelay.cz.

Jamendo

Jamendo

Takřka rok jsem spolupracoval při překladu celého portálu do češtiny. Vedlo se celkem dobře, jen toho bylo na překlad trochu moc a času málo. Pak přešel celý portál na trochu jiný systém a nyní už bohužel při překladu pomáhat nemůžu, leda bych se stal oficiálním překladatelem. Ale kdo ví, třeba jednou čas bude. Zatím přes Jamendo alespoň poslouchám a stahuji kvalitní světovou hudbu.

Launchpad

Launchpad

Tento projekt je naštěstí veřejnosti stále otevřený a tak mohu stále pomáhat velké části českých linuxářů. Pokud tak používáte aplikace BluePad, BlueProximity, Phatch, Screenlets nebo Ubuntu Tweak, možná jsem umožnil i Vám komunikovat s nimi česky.

Distributed Proofreaders

Distributed Proofreaders

Od jara 2009 zachraňuji knihy pro další generace. Alespoň se snažím o takzvaný proofreading, tedy korekturu již naskenovaných a celkem slušně rozpoznaných textů. Něco přepíšu, posunu čárku, uvozovku a apostrof a brzy se dočkáme v projektu Gutenberg další digitalizované knihy...